Już wiemy jakie znaczenie ma żywienie


13 czerwca 2023 r.

Zapraszamy na relację z warsztatu o zdrowym żywieniu.

Na pierwsze częstochowskie wydarzenie realizowane w ramach #FamilySpot zaprosiliśmy Rodziny do zgłębienia tajników z psychodietetyki. Warsztat pt.: "Żywienie ma znaczenie", który poprowadziła niezawodnie Poradnia PsychoŻywieniowa Emilia Pieńkowska bardzo przypadł wszystkim do gustu. Pani Emilia, psychodietetyk, wprawadziła nas w zdrowe i bezpieczne zasady odżywiania i bilansowania posiłków. Nie tylko "ILE" ale i "CO" ma tu ogromne znaczenie!
Na warsztatach dyskutowaliśmy na temat:
✅️ jakie znaczenie dla mnie ma jedzenie?
✅️ jak prawidłowo nawadniać organizm?
✅️ jakie jest znaczenie zdrowotne składników odżywczych?
✅️ jakie są metody odżywiania zdrowych dzieci i dorosłych?
✅️ jak konstruować jadłospis żywienia w różnych jednostkach chorobowych dzieci i dorosłych?
✅️ jak zacząć wprowadzać zmiany?
✅️ no i.... jak zarządzać słodyczami?
Każdy uczestnik otrzymał szereg materiałów i biuletynów niezbędnych do poszerzenia i utrwalenia przekazanej wiedzy. To był bardzo dobrze i mądrze spędzony czas. Czekamy na kolejne wydarzenia :)
W tym samym czasie nasze dzieci twórczo spędzily czas z Kolorowo i Bombowo - Obozy, Eventy, Warsztaty - dziękujemy za każdy uśmiech i radość wywołane na twarzach dzieci. Czas kreatywnie spędzony na malowaniu figurek gipsowych w różnych kształtach, które mogły dzieci zabrać ze sobą do domku. Było mnóstwo innych radosnych zabaw: konkurs na najwyższą budowlę z klocków konstrukcyjnych Bamp oraz niezastąpiona zabawa w skręcane balonowe zwierzątka. To była wyśmienita zabawa. Dzieci pięknie ze sobą współpracowały, były kreatywne i twórcze. Chętnie korzystały z przygotowanego zdrowego stołu przekąsek.
Razem tworzymy miejsca przyjazne Rodzinom!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter