Razem odkryliśmy sposoby na bycie lepszymi rodzicami w dziedzinie edukacji


29 sierpnia 2023 r.

To była prawdziwie inspirująca podróż przez różne aspekty życia szkolnego i wychowawczego.

**Wyjątkowe Spotkanie w Family Spot Częstochowa - Podsumowanie Dnia Pełnego Inspiracji!** 
Drodzy Członkowie Family Spot Częstochowa oraz Przyjaciele.
Wczoraj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Razem podjęliśmy się ważnych rozmów, dyskusji i wymiany myśli na temat edukacji i rodzicielstwa. To była prawdziwie inspirująca podróż przez różne aspekty życia szkolnego i wychowawczego. W trakcie spotkania omówiliśmy wiele istotnych kwestii - od zadań domowych przez korepetycje, po sens matury. Wspólnie analizowaliśmy także szkodliwe aspekty tradycyjnych ocen i świadectw, liczbowych ocen szkolnych oraz błędy w podejściu do edukacji dziecka. Dzięki pracy w grupach, udało nam się zidentyfikować aż 32 wady obecnego systemu szkolnego.
Ale nie tylko to było na porządku dziennym! Razem odkryliśmy sposoby na bycie lepszymi rodzicami w dziedzinie edukacji, tak aby wspierać nasze dzieci w ich rozwoju, a nie ograniczać ich potencjału. Wzajemnie się wspieraliśmy i dzieliliśmy swoimi spostrzeżeniami oraz pomysłami.
Wspaniałym uzupełnieniem spotkania było zobaczenie 10 krótkich filmów, które poszerzyły nasze horyzonty i zachęciły do nowego spojrzenia na edukację. A to jeszcze nie wszystko! Podczas gdy rodzice uczestniczyli w warsztatach, dzieci miały okazję do zorganizowanych zajęć z eksperymentowania i doświadczeń chemicznych, które dostarczyły im mnóstwo radości i ciekawości.
Doświadczalnych emocji zapewniło Kolorowo i Bombowo - Obozy, Eventy, Warsztaty - dziękujemy za świetną naukę przez zabawę.
Aby uczcić tę wyjątkową chwilę, odwiedził nas Pan Prezydent Miasta Częstochowa, Krzysztof Matyjaszczyk. Jego obecność była dla nas wielkim zaszczytem i dowodem na to, że nasza praca i zaangażowanie są dostrzegane i doceniane.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, otwartość i inspirujące rozmowy. To wspólna praca i działania takie jak te pozwalają nam na budowanie lepszej przyszłości dla naszych dzieci oraz ich rozwoju w pełni zgodnie z ich pasjami i zdolnościami.
Razem tworzymy miejsca przyjazne Rodzinom!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter