Przytul glinę


21 października 2023 r.

Czy z gliną można wszystko zrobić?

Trochę zabawnie i trochę na poważnie - "Przytul glinę" to propozycja #FamilySpotCzęstochowa na świetną zabawę i rodzinną integrację.
Głównym celem tego warsztatu jest to, żeby każdy bawił się gliną, przytulał ją dłońmi, oswajał z materiałami, wypróbowywał możliwości swoje i materiału z jakim pracuje. Czasem spod ręki każdego, głównie małego, artysty wychodzą rzeczy, których na pierwszy rzut oka trudno odgadnąć przeznaczenie, ale użyta wyobraźnia i zaangażowanie sprawiają, że ich wartość jest bezcenna. Satysfakcja i radość z efektu swojej pracy wzmacnia poczucie własnej wartości, co jest niezwykle ważne dla każdego, szczególnie dla młodego człowieka, który musi poradzić sobie z zagrożeniami czyhającymi na każdy kroku.
Lepienie gliny wspiera rozwój małej motoryki, czyli sprawności palców i dłoni. Wykonywane nimi ruchy wymagają dużej precyzji i skupienia. Dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję ćwiczyć zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową, co pozytywnie wpływa na ich świadomość ciała. Glina jest materiałem niezwykle plastycznym, a dzięki temu – wdzięcznym
dla rąk każdego artysty, który poprzez wyrabianie, wałkowanie i wyciskanie jej rozwija swoją sprawność manualną. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych w późniejszej edukacji.
Dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej twórczej integracji. Poprzez taką aktywność twórczą każdy doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, uczy się wyrażać swoje emocje, rozwija wyobraźnię,
ćwiczy koncentrację uwagi i planowanie przestrzenne, a satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacniają poczucie własnej wartości.
Zapoznamy uczestników warsztatu z etapami pracy w glinie zakończonymi wykonaniem przedmiotu z gliny. Omówimy techniki zdobienia (malowanie, szkliwienie, rzeźbienie) oraz ozdobimy gotowe wyroby ceramiczne - malowanie.
Razem tworzymy miejsca przyjazne Rodzinom!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter