Talent - to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych


7 października 2023 r.

Jak odkryć swoje telenty i żyć z pasją?

#Talent to coś w co jesteśmy naturalnie wyposażeni, a gdy zainwestujemy w niego czas i pracę - daje nam naszą mocną stronę.
Każdy z nas ma talenty. Nie są one ani lepsze, ani gorsze. Po prostu są i to od nas zależy, czy poznamy ten swój naturalny potencjał, czy go polubimy i czy go wykorzystamy.
"Skrzynia Rodzinnych Talentów" to taki przyjemny i energetyzujący temat, który towarzyszył nam podczas kolejnego spotkania integracyjnego dla rodzin w ramach projektu #FamilySpot.
To był ubogacający czas dla wszystkich. Rodziny dzieliły się swoimi umiejętnościami. Były prezentacje rodzin za pomocą grafiki. Dzieci tworzyły skrzynie talentów, które rodziny zabrały do domów i będą wypełniać je swoimi odkrywanymi talentami. Podczas gdy dzieci działały twórczo szlifując swoje talenty, wykorzystując brylanty i farby w sprayu, które wszystkim przypadły do gustu, rodzice zapoznawali się z 34 talentami wg Gallupa.
Ostatnim etapem spotkania było dzielenie się rodziców swoimi odczuciami tym, co je zaskoczyło, np. że CZAR/WOO to talent. Bardzo istotnym założeniem tego spotkania było to, żeby pozbyć się stereotypowego myślenia o talencie: śpiewanie, malowanie, taniec, itp., a spojrzeć na siebie i na swoje dzieci przez naturalny, wrodzony talent, który możemy odkryć poprzez obserwację w zabawie czy działaniu.
Razem tworzymy miejsca przyjazne Rodzinom!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter