Każdy z nas jest cudem do odkrycia, a nie błędem do poprawienia!


24 października 2023 r.

Wiemy już, że najważniejsze to nauczyć się drugiej osoby.

Kolejne cudowne warsztaty z poszerzania kompetencji i wiedzy rodzicielskiej przeszły do historii Family Spot.
#Różnorodność - #Inność to powód do radości czy zatroskania? Porozmawialiśmy o temperamentach u dorosłych, ale też u dzieci. Każdy ma swój temperament i żaden z nich nie jest ani lepszy, ani gorszy. Z temperamentem się rodzimy. Nie możemy go zmienić. Dlaczego zakochujemy się w konkretnym człowieku, a potem to co nas zachwycało - denerwuje? Bo zmienia się postrzeganie drugiej osoby, nie jej temperament. Inny sposób patrzenia na świat czy inne funkcjonowanie w codzienności, może nas zachwycać u drugiej osoby, ale też może nas denerwować. Tymczasem dzieci też mają swoje patrzenie na świat, swoje funkcjonowanie w codzienności i często jest ono inne niż nasze - rodziców. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jak wobec tego postrzegamy inność? Jest to taka sama radość jak i trud. Najważniejsze to nauczyć się drugiej osoby (męża, żony, dziecka, współpracownika).
Jeśli kogoś poznamy, będzie nam łatwiej go zrozumieć.
Jak zrozumiemy, będzie łatwiej zaakceptować. A co za tym idzie dalej - kochać bezwarunkowo, za to, że jest. Omówione zostały także języki miłości, którymi posługujemy się na co dzień, a jest ich aż 5. Nie brakło także treści o naszej podstawowej różnicy, że rodzimy się albo jako mężczyźni, albo jako kobiety. Było sporo śmiechu i refleksji. Każdy z uczestników mógł też zabrać jakąś ważną myśl-cytat dla siebie na najbliższy czas do własnej refleksji. Najważniejsze, żeby pamiętać, że każdy z nas jest cudem do odkrycia, a nie błędem do poprawienia.
Nasze dzieci w tym czasie zaopiekowane zostały przez animatorów Kolorowo i Bombowo - Obozy, Eventy, Warsztaty. Przyszła jesień ze swoim pięknem i zmiennością. Dzieci z chęcią podjęły dyskusję o pozytywnych i negatywnych wartościach obecnej pory roku, która kojarzy się z kolorowymi, spadającymi liśćmi z drzew, kasztanami, pyszną zupą dyniową, ciepłym kocem i ciekawą książką. Rozmawialiśmy z dziećmi o pogodzie, o pracach wykonywanych w ogródkach i o ptakach, które odlatują do ciepłych krajow. W części plastycznej powstało mnóstwo pięknych prac. Z pokruszonych suchych liści dzieci wykonały jesienne drzewka. Były też inne kolorowe prace, które wzbogacily dziecięce galerie.
Razem tworzymy miejsca przyjazne Rodzinom!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter