Dzień Pluszowego Misia w Częstochowie


25 listopada 2023 r.

Cudowne przytulasy trafiły w najlepsze ręce - bo dziecięce.

Dzień Pluszowego Misia obchodzony również w naszym Kole.
Cudowne przytulasy trafiły w najlepsze ręce - bo dziecięce.
W zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniu dla Rodziny odbyło się spotkanie rodzin, a nieoczekiwanym dla dzieci punktem było losowanie pluszaków.
Ile było radości i entuzjazmu, ile uśmiechów i radości!
Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. Już od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.
25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Absolutnie!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter