O roli talentów, wartości i marzeń


28 listopada 2023 r.

Poznaliśmy wzór na sukces i spełnienie oraz wzór na wypalenie i pobłądzenie w odkrywaniu swojej drogi życiowej.

Family Spot Częstochowa dzisiejszym wykładem zakończył listopadowe spotkania, na którym omówiliśmy kompetencje XXI wieku. Do nich możemy zaliczyć umiejętności takie jak:
1. krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów,
2. współpraca w grupach i przewodzenie poprzez wywieranie wpływu,
3. umiejętność adaptacji do nowych warunków,
4. inicjatywa i przedsiębiorczość,
5. efektywna komunikacja ustna i pisemna,
6. ocena i analiza informacji,
7. ciekawość świata i wyobraźnia – kreatywne myślenie.
Poruszyliśmy problem podcinania dziecku skrzydeł i omówiliśmy sposoby jak uskrzydlać nasze dzieci. A jako rodzice chcemy uskrzydlać nasze dzieci poprzez: pochwały, wspieranie naszych pociech i ich pasji, stymulowanie ich kreatywności, budowanie w dzieciach ich wartości, wspieranie autonomii, udzielanie wsparcia emocjonalnego.
Sprawdziliśmy, jakie mamy przekonania ograniczające, które uniemożliwiają nam postęp, hamują rozwój i nie pozwalają na spełnianie marzeń.
Każdy mógł zabrać ze sobą do domu - w formie cytatu - jakąś myśl, którą najbardziej uchwycił w trakcie warsztatu.
Ponadto poznaliśmy Formułę Geniuszu - jako sposób na odkrycie swojej indywidualnej ścieżki zawodowej. Omówiliśmy rolę talentów, wartości i marzeń oraz jak ważne jest najpierw poznanie, kim jestem, aby potem wiedzieć, co mam w życiu robić. Poznaliśmy wzór na sukces i spełnienie oraz wzór na wypalenie i pobłądzenie w odkrywaniu swojej drogi życiowej. Podkreśliliśmy rolę testu Gallupa jako niezbędnego elementu przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Pokazaliśmy kilka dróg i miejsc, które mogą okazać się pomocne przy podejmowaniu decyzji, co po maturze.
Jak zawsze nie brakło refleksji, ważnych treści i wniosków, które chcemy wcielać w życie.
Nasze dzieci zostały w tym czasie zaopiekowane przez genialną Fundację Kolorowa i animatorów z Kolorowo Bombowo.
Wiemy, że 6 grudnia to długo wyczekiwany i szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Niezwykła atmosfera, otrzymywane prezenty, zrobienie czegoś dobrego dla innych, dają wiele radości nie tylko dzieciom. Dzisiaj zachęciliśmy nasze pociechy do skorzystania z kilku propozycji, które pomogą urozmaicić mikołajowy czas oczekiwania. I tak powstały piękne prace - worki na prezenty oraz oczywiście listy do św.Mikołaja. To niesamowity pomysł na pracę plastyczną dla najmłodszych, którą później można przyczepić na ścianie, oknie czy też drzwiach. Worki zostały artystycznie udekorowane, wyklejone pomponami, plasteliną, cekinami, kolorowym papierem, bibułą. Listy... to oczywiście wielka tajemnica...
Razem tworzymy miejsca przyjazne Rodzinom!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter