Zjazd, zjazd... i po zjeździe


3 czerwca 2024 r.

Tu wybrzmiało z mocą, że w rodzinie można odnaleźć najważniejsze wartości i zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby

Drogie Rodziny,

nasze wielkie święto, jakim był XII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin! Odbył się on w dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim, już za nami. Organizatorami byli Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Miasto Tomaszów Mazowiecki.

W wydarzeniu uczestniczyło 120 rodzin z trojgiem i więcej dzieci, co dało około 700 osób z całej Polski. Częstochowę reprezentowało było aż 10 Rodzin. Hasło Zjazdu – „Miłość, szczęście, bezpieczeństwo - Rodzina To ma"   – miało na celu podkreślenie, że w rodzinie można odnaleźć najważniejsze wartości  i zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby niezbędne do rozwoju i zapewnienia dobrostanu zarówno dzieciom jak i dorosłym. Tegoroczny Zjazd był o tyle wyjątkowy, że odbywał się w 10 rocznicę podpisania przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy o Karcie Dużej Rodziny. W trakcie całego Zjazdu uczestnicy mogli korzystać z infrastruktury Areny Lodowej tj. toru „Ninja Warrior”, gokartów i dmuchańców.

W piątkowy wieczór odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR 3+. Podczas WZCR wybrano nowy Zarząd, przedstawicieli WZC do Rady Krajowej oraz Komisję Rewizyjną. Pędzimy z najnowszymi i radosnymi informacjami, że nasza przewodnicząca Koła - Kasia Kaczmarzyk - została wybrana do zarządu Rady Krajowej. Kasi gratulujemy pięknego wyróżnienia i życzymy owocnego rozwijania swoich talentów. Ponadto przedstawiono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe z mijającej kadencji oraz sprawozdanie merytoryczne Zarządu za lata 2019-2023 oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Zgodnie ze Statutem, do kandydowania na stanowisko Prezesa uprawniony był jeden kandydat Radosław Waszkiewicz, który po przedstawieniu wskazanego przez siebie składu Zarządu, został wybrany większością głosów nowym Prezesem Związku na kolejną kadencję.

W trakcie całego Zjazdu uczestnicy mogli korzystać z infrastruktury Areny Lodowej tj. toru „Ninja Warrior”, gokartów i dmuchańców. W sobotę przed południem dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, animacyjnych oraz sportowych, m.in. zajęciach na basenie, kręglach, parku linowym, warsztatach ze strzelectwa sportowego, paramilitarnych, wokalnych. Każde dziecko, niezależnie od wieku, mogło znaleźć coś dla siebie. W tym czasie rodzice mogli uczestniczyć w panelu społeczno - ekonomicznym pt.: „Karta Dużej Rodziny - 10 lat współpracy ponad podziałami Związku Dużych Rodzin z rządem, samorządami i biznesem”.

W sobotnie popołudnie odbywały się warsztaty z kompetencji wychowawczych dla rodziców. Uczestnicy Zjazdu byli także zaproszeni na Piknik z Okazji Dnia Dziecka nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach organizowany przez Województwo Łódzkie. Związek Dużych Rodzin był także tam obecny w strefie wystawienniczej. Koła ZDR 3+ z Oddziału Łódzkiego Andrespol i Lubochnia przygotowały dla małych i dużych szereg atrakcji - było malowanie buziek, mnóstwo twórczej zabawy, a nawet popcorn i lemoniada.

W niedzielę uczestnicy Zjazdu wzięli udział w Mszy Świętej, która była odprawiona w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim. Po Mszy św. tradycyjnie wykonane było wspólne zdjęcie.

Rodziny biorące udział w Zjeździe mogły tego dnia wziąć udział także w wydarzeniach przygotowanych przez Tomaszów Mazowiecki na Przystani Miejskiej. Na piknik zjechały zabytkowe amerykańskie samochody, dostępne były także strefy aktywności sportowych i kulturalnych.

Już tęskinmy, do zobaczenia w przyszłym roku... kto wie, może właśnie w Częstochowie.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter